خبرهای متنوع

بی بی سی:

برخورد دو هلیکوپتر شبکه های خبری آریزونا

در اثر برخورد دو هلیکوپتر متعلق به دو شبکه رقیب خبری در آریزونا که در حال پوشش زنده تعقیب یک فراری توسط اتومبیل های پلیس بودند چهار نفر کشته شده اند.
این دو هلیکوپتر در پارکی در شهر فینکس آریزونا سقوط کرده و طعمه حریق شدند. تصور می شود که کلیه سرنشینان هلیکوپترها کشته شده باشند اما کسی روی زمین آسیب ندید.
تنها چند دقیقه پس از این حادثه هلی کوپترهای سایر شبکه های خبری پخش تصاویر لاشه های مشتعل این دو هلیکوپتر را آغاز کردند.
بینندگان برخورد دو هلیکوپتر را ندیدند زیرا نگاه دوربین ها رو به پایین بود.

 

 

توقیف سنتوری، نشانه آغاز دوره ای تازه درسینمای ایران؟

اگر همه چیز طبیعی پیش می رفت ، امروز، شنبه ششم مرداد، باید چهارمین روز نمایش فیلم سنتوری در سینماهای ایران بود .
نوبت نمایش عمومی این فیلم از روز چهارشنبه گذشته آغاز می شد و تهیه کننده و پخش کننده فیلم همه مجوز های لازم را برای تبلیغات و نمایش عمومی این فیلم از نهاد های مربوطه در وزارت ارشاد دریافت کرده بودند .
این روزها در مجله های سینمایی و بیلبوردهای خیابانی ، تصویرهایی از بهرام رادان و گل شیفته فراهانی دیده می شود که بیننده را دعوت به دیدن فیلم سنتوری در سینماها می کنند ، اما این فیلم با تصمیم وزارت ارشاد اسلامی از جدول نمایش فیلم های سینمایی حذف شده است .
صادر نکردن مجوز نمایش برای فیلم در سینمای ایران امری بی سابقه نیست و می توان فهرستی بلند از فیلم هایی تهیه کرد که امکان نمایش عمومی نیافته اند ، اما توقیف فیلم مجوز دار بسیار کم سابقه است .

 

 

معامله تسلیحاتی آمریکا با سعودیها در مقابل ایران

یکی از مقامات وزارت دفاع آمریکا گزارشهایی را تأیید کرده که بر اساس آنها، ایالات متحده قرار است برای مقابله با آنچه خطر ایران در خاورمیانه می داند، معامله تسلیحاتی گسترده ای با عربستان سعودی انجام دهد و سلاحهای تازه ای به امارات متحده عربی بفروشد.
گزارشهای مربوط به این معامله تسلیحاتی چند ماه پیش در روزنامه های آمریکایی نیویورک تایمز و بستون گلوب چاپ شده بود اما دیشب یکی از مقامات وزارت دفاع آمریکا در این مورد با شماری از خبرنگاران گفتگو کرده و اعلام کرده که موضوع این معامله تسلیحاتی از جمله محورهای سفر وزیران دفاع و خارجه آمریکا به عربستان سعودی است که قرار است در چند روز آینده انجام گیرد.
به گفته این مقام وزارت دفاع ایالات متحده که خواسته است نامش فاش نشود، آمریکا قصد دارد ظرف ده سال آینده به میزان بیست میلیارد دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی به عربستان سعودی بفروشد.
معاملات تسلیحاتی عمده در آمریکا باید با تأیید کنگره انجام شود و آن گونه که این مقام وزارت دفاع گفته، از آنجا که مذاکرات دولت با کنگره در این زمینه بتازگی آغاز شده، قرار نیست موضوع معامله تسلیحاتی بیست میلیارد دلاری در سفر رابرت گیتس، وزیردفاع آمریکا به عربستان سعودی اعلام شود.

 

 

رهبر حزب الله: طرح های آمریکا را خنثی کردیم

شیخ حسن نصرالله، رهبر گروه حزب الله لبنان، گفته است که مناقشه این گروه با اسرائیل در تابستان گذشته ایده های آمریکا برای ایجاد «خاورمیانه ای نو» را خنثی کرده است.
وی در یک سخنرانی تلویزیونی گفت که اسرائیل و آمریکا خواستار گستراندن دامنه های قدرت فواد سینیوره، نخست وزیر، به سراسر لبنان بوده اند اما شکست خورده اند.
وی همچنین اخطار داد که حزب الله هنوز مسلح است و اگر هدف حمله قرار گیرد با راکت های خود اسرائیل را نشانه خواهد رفت.
در جریان مناقشه 34 روزه تابستان گذشته بیش از هزار غیرنظامی کشته شدند.

 

 

امتناع همسران شیخ قطری از پرواز به خاطر مسافر ‹نامحرم›

سه تن از اعضای خانواده یک شیخ قطری به خاطر حضور مسافران «نامحرم»، برای چند ساعت متوالی مانع از پرواز بریتیش ایر ویز شدند.
این سه زن، همسر شیخ بدر بن خلیفه آل ثانی بوده اند که قصد داشته اند با پرواز بریتیش ایرویز (خط هواپیمایی بریتانیا) از شهر میلان ایتالیا به لندن سفر کنند.
با بالا گرفتن مشاجره، پلیس فرودگاه لیناته میلان فراخوانده شده و در عین حال از مقامات سفارت قطر در ایتالیا نیز خواسته شد برای حل این موضوع پا در میانی کنند. اصرار این زنان باعث شد که در نهایت خلبان پرواز 563 بریتیش ایرویز از آنها و همراهانشان بخواهد با پروازی دیگر به لندن سفر کنند.
سه همسر شیخ قطری، که برای یک روز خرید به میلان سفر کرده بودند، با خط هواپیمایی «آل ایتالیا» به لندن سفر کردند

 

 

خبرگزاری های ایرانی:

جوان دانشجو قرباني اختلاف مرگبار بين رانندگان شد

فرمانده انتظامي دليجان از كشته‌شدن جوان دانشجو در جريان درگيري رانندگان تعدادي از مسافربرهاي خطي با يک راننده خودرو عبوري خبر داد.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، اين حادثه هنگامي به وقوع پيوست که راننده خودرو عبوري قصد سوار كردن تعدادي دانشجو به مقصد تهران را داشت كه رانندگان مسافربرهاي خطي با وي درگير شدند.

بر اين اساس در جريان درگيري بين رانندگان يکي از مسافران كه يك دانشجو بود به شدت مجروح شد و با وجود انتقال به بيمارستان جان باخت.

مرکز اطلاع‌رساني معاونت اجتماعي و ارشاد فرماندهي انتظامي استان مرکزي در اين باره اعلام كرد: بلافاصله پس از وقوع نزاع در ميدان امام‌خميني ( ره) دليجان و اطلاع حادثه به پليس، ماموران به محل عزيمت و فرد ضارب را دستگير کردند.

اين در حاليست كه تلاش ماموران پليس براي يافتن راننده ديگر که از محل وقوع نزاع گريخته، همچنان ادامه دارد.

 

 

فردي پس از قتل دايي‌اش خودكشي كرد

فردي كه در جريان يك نزاع دايي‌اش را با شليك به قتل رسانده بود، با اطلاع از مرگ وي خودكشي كرد.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، ماموران پاسگاه «خاتون‌آباد» فرماندهي انتظامي شهرستان جيرفت در پي اطلاع از وقوع يك مورد نزاع در يكي از روستاهاي اطراف براي بررسي حادثه به محل مورد نظر عزيمت كردند.

در اين رابطه پس از تحقيقات به عمل آمده مشخص شد كه نزاع بين خواهرزاده و دايي با مشاجره لفظي و كتك‌كاري آغاز شده و سپس با شدت يافتن درگيري، خواهرزاده با يك قبضه سلاح كلاش، دايي خود را هدف شليك گلوله قرار داده است.

بر اساس اين گزارش، اين فرد پس از انتقال به بيمارستان، به علت شدت جراحت وارده فوت كرد.

اين در حالي بود كه متهم به قتل در پي اطلاع از مرگ دايي‌اش با اسلحه اقدام به خودكشي كرد و قبل از رسيدن به بيمارستان جان خود را از دست داد.

ماموران پليس در پاكسازي محل حادثه، پنج عدد پوكه فشنگ كلاش به دست آوردند و تلاش جهت كشف سلاح ادامه دارد.

 

 

اتحاديه‌ي اروپا اينتل را به انحصارطلبي متهم كرد

رگولاتور اتحاديه‌ي اروپا اعلام كرد كه اينتل با انحصارطلبي نادرست، امكان رقابت را از رقيب خود، AMD سلب كرده است.

به گزارش سرويس فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اينتل در واكنش به اتهام رگولاتور اتحاديه‌ي اروپا، با بيان اين مطلب كه عملكرد اين شركت قانون‌مند بوده، اعلام كرد كه از اين فرصت براي پاسخ به اتهامات مطرح شده از سوي رقيب خود استقبال مي‌كند.

كميسيون اروپا مدعي شده است كه اينتل تخفيف‌هاي كلاني به سازندگان رايانه‌هاي شخصي مي‌دهد تا CPU‌هاي ساخت اين شركت را خريداري كنند و به سازندگان رايانه پول پرداخت كرده تا خط توليد محصولاتي كه در ساخت آن‌ها از تراشه‌هاي AMD استفاده شده را به تاخير انداخته يا متوقف كنند و تراشه‌هاي خود را به قيمت پاييني به خريداران مهم سرور فروخته تا محصولات AMD را از اين بازار به‌در كنند.

اتحاديه‌ي اروپا همچنين اعلام كرده كه هر يك از موارد به تنهايي با بيرون راندن AMD از بازار، قوانين اتحاديه‌ي اروپا را نقض مي‌كند.

بر اساس اين گزارش، اينتل كه بزرگ‌ترين سازنده‌ي تراشه‌ي جهان است، 10 هفته فرصت دارد تا پيش از اين كه مقامات اجرايي اتحاديه‌ي اروپا تصميم نهايي خود را درباره‌ي اتهامات اين شركت بگيرند و احتمالا آن را ميليون‌ها دلار جريمه كنند از خود دفاع كند.

 

 

مردي پس از مشاجره با زنش 9 نفر را كشت

يك مرد صرب جمعه شب پس از يك مشاجره طولاني با زنش دوانه وار با اسلحه بيرون رفت و 9 نفر را كشت.
به‌ گزارش‌ خبرگزاري‌ فرانسه‌ ، پليس‌ صربستان‌ اعلام‌ کرد مردي‌ 38 ساله‌ که‌ هفته‌ پيش‌ از روستاي‌ زادگاهش‌ در اتريش‌ به‌ روستايي‌ در حومه‌300کيلومتري‌ بلگراد امده‌ بود، با تفنگ‌ شکاري‌‌ ديوانه‌ وار به‌ تيراندازي‌ به‌ سوي‌ ساکنان‌ اين‌ روستا پرداخت‌ و 9 نفر از اين‌ روستائيان‌ را به‌ ضرب‌ گلوله‌ کشت‌ و دو نفر ديگر را هم‌ بشدت‌ زخمي‌ کرد‌. يک‌ پسر 15ساله‌ و دست‌ کم‌ دو زن‌ جزو قربانيان‌ هستند‌.
پليس‌ با بالگرد در محل‌ حاضر شد و با محاصره‌ اين‌ روستا فرد مزبور را که‌ قصد خود کشي‌ داشت‌ ‌دستگير کرد.‌ به‌ گفته‌ پليس‌ اين‌ مرد ساعاتي‌ پيش‌ از اين‌ حمله‌ بر سر موضوع نامعلومي با همسرش‌ مشاجره‌ لفظي‌ داشته است.

 

 

ظهور گربه‌اي كه مرگ آدمها را پيش‌بيني مي‌كند!

در ايالت راد آيلند آمريكا گربه‌اي وجود دارد به نام «اسكار» كه مي‌تواند پيش‌بيني كند عمر يك فرد بيمار به دنيا هست يا نه!

به گزارش گروه «حوادث» ايسنا، يك پزشك درباره اين گربه گفت: «اسكار زياد اشتباه نمي‌كند و يك جورهايي مي‌تواند بفهمد كه كدام دسته از آدم‌هاي بيمار مردني هستند.»

«اسكار» دو ساله از بچگي در آسايشگاه سالمندان بزرگ شده است. شش ماهه بود كه مثل پزشكان راه مي‌افتاد و بيماران را ويزيت مي‌كرد. به اين ترتيب كه بيمار را بو مي‌كشيد و چنانچه درمي‌يافت كه عمرش به دنيا نيست بر بالينش مي‌ماند.

«اسكار» در اين مدت 25 بار درست پيش‌بيني كرده و بيمار چهار ساعت پس از تشخيص او درگذشته است.

مسؤولان بيمارستان هم هر بار كه «اسكار»، مرگ بيماري را پيش‌بيني مي‌كند، موضوع را به اعضاي خانواده آن بيمار اطلاع مي‌دهند.

«اسكار» به پاس » پرستاري دلسوزانه » نشان افتخار دريافت كرده است!

 

 

ساخت مبل هوشمند

محققان ژاپنی مبل هوشمندی را ساخته اند که احساس نشستن فرد را با تغییر رنگ خود اعلام کند.
این مبل جدید که Fuwapica نام دارد تا دو سال دیگر در فروشگاهها، فرودگاهها موزه ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
در ساخت این مبل از فناوری ها نوین برای تعمیق احساسات کاربر در فضایی که در آن حضور دارد استفاده شده است.
ایچی کانایا، از اساتید برجسته دانشگاه اوزاکا گفت: هدف ما این است تا بشر مدرن به یاد داشته باشد که همواره تعاملی میان مبلمان و انسان وجود دارد.
بر اساس گزارش کانال دیسکاوری، تیم تحقیقاتی دانشگاه اوزاکا در این نوآوری در حقیقت میزگردی را طراحی و ساخته که به یک رایانه و صفحه نمایشگر LCD و چهار مبل راحتی مملو از هوا مجهز است.
مبلمان و میز گرد از طریق سیگنالهای بی سیم به یکدیگر متصل هستند و حسگرهای رنگی در میز اشیاء مورد نظر را اسکن کرده تا ظاهر آنها را تشخیص دهند و در ادامه رایانه یاد شده سیگنالهایی را به مبلمان ارسال می کند تا برای شیء رنگی خاص انتخاب شود.

 

 

هزاران آزارگر جنسی از «مای اسپیس» اخراج شدند

مسئولان سایت اینترنتی «مای اسپیس» که یک شبکه اجتماعی است و اعضایش از طریق آن می توانند عکس، موسیقی، و فیلم های خود را منتشر کنند، وبلاگ بنویسند و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، اعلام کرده که میزان استفاده مجرمان جنسی از خدماتش چهار برابر شده است.
این شرکت ۲۹ هزار نفر از کسانی را که در ارتباط با جرایم جنسی در آمریکا پرونده دارند در سیستم خود شناسایی و عضویت آنها را لغو کرده است.

ماه می گذشته رقم این افراد در شبکه «مای اسپیس» ۷ هزار نفر بوده است.

«مای اسپیس» در اطلاعیه ای که منتشر کرده از شناسایی و لغو عضویت این مجرمان ابراز خشنودی کرده است.

بیش از ۸۰ میلیون نفر در «مای اسپیس» عضو هستند.

سختگیری بیشتر

منتقدان «مای اسپیس» خواستار وضع قوانین تازه ای شده اند که محیط چنین سایت هایی را برای کودکان امن تر کند.

برخی از آنها می گویند باید کودکان موظف شوند قبل از ثبت نام، از والدینشان اجازه بگیرند و سایت های مشابه هم باید از هویت والدین اطمینان حاصل کنند.

پیشنهاد کنندگان این طرح بر این باورند که به این شکل کودکان کمتری می توانند به عضویت این سایت ها در آیند و نتیجتا کودکان کمتری در معرض خطر قرار گیرند.

مطابق قوانین موجود، کاربرانی که می خواهند به عضویت «مای اسپیس» در آیند باید بیش از ۱۴ سال سن داشته باشند.

«مای اسپیس» از سایت های دیگر نیز خواسته تا با اقدامات مشابه از همين رويه پيروی کنند.
در آمریکا نام حدود ۶۰۰ هزار نفر در ارتباط با تخلفات جنسی ثبت شده است.

 

 

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: